KTU Biomedicininės inžinerijos institute – praktikantas iš Kembridžo universiteto

Svarbiausios | 2015-09-21

2015 metų vasaros mėnesiais prie mūsų komandos dešimčiai savaičių prisijungė studentas Aidas Liaudanskas iš Kembridžo universiteto. Aidas studijuoja inžineriją, šiemet pabaigė pirmus metus ir domėjosi karjeros galimybėmis Lietuvoje. 

2015 metų vasaros mėnesiais prie mūsų komandos dešimčiai savaičių prisijungė studentas iš Kembridžo universiteto Aidas Liaudanskas. Aidas studijuoja inžineriją, šiemet pabaigė pirmus metus ir domėjosi karjeros galimybėmis Lietuvoje. Kadangi ketina specializuotis biomedicininės inžinerijos srityje, Aidas susisiekė su mumis ir pasiteiravo, ar yra galimybė atlikti praktiką. Mes sutikome.

Per dešimt savaičių praktikantas prisidėjo prie kelių svarbių projektų vystymo: paspartino širdies aritmijos (prieširdžių virpėjimo) epizodų atpažinimo programos vykdymą, ištyrė bioimpedanso pletizmografija pagrįstą metodą širdies pulsui registruoti, išbandė akselerometrų, naudojamų fizioterapijos stebėsenos sistemoje, informacijos išgavimo ir apdorojimo algoritmą. Praktikos metu Aidas parodė iniciatyvą savarankiškai sukurti elektroninį miografą – stimuliatorių, galintį atpažinti raumens įtempimą ir panaudoti šią informaciją aktyvuojant kitą raumenį, kad ir kito žmogaus. Idėja skamba įdomiai, smalsu, kaip jam pavyks ją išvystyti.

Džiaugiamės, jog BMII atrodo patraukliai užsienio universitetų studentams (Aidas minėjo, kad mūsų naudojama įranga jam paliko didelį įspūdį). Linkime Aidui sėkmės ir laukiame sugrįžtant į Lietuvą!